Seznam filmů - Winter Edition 2019

Félicité

Autor : Antoine Frioux

Délka : 12 min

S českými titulky

Kdyby hory dokázaly mluvit, co by asi říkaly? Pierre Hourticq, Victor De Le Rue a Jérémie Heitz, kteří představují elitu současného lyžování a snowboardingu, se vydali na společnou výpravu na strmé svahy Montblanského masivu. Úchvatné záběry nám pomáhají pochopit, co tyto sportovce nutí neustále posouvat hranice a prozkoumávat hory, které jsou krásné a nebezpečné zároveň.

Blutch

Autor : Nicolas Alliot

Délka : 37 min

S českými titulky

Už jste někdy slyšeli o paraglidovém přeletu nad celým Himálajem, který podnikl Jean-Yves Fredriksen? Asi ne, přestože to je možná jedno z nejpozoruhodnějších dobrodružství 21. století. Film zachycuje nejsilnější chvilky této čtyřměsíční výpravy. Jean-Yves, osamocen, pouze ve společnosti svého fotoaparátu a houslí, s námi sdílí své radosti, strasti, strach i pochybnosti provázející jeho úžasný přelet, během něhož musí několikrát překonávat nepřízeň osudu. Nádherná krajina, nezapomenutelná setkání, odhodlání a poezie vytvářejí koktejl, který si musíte vychutnat až do dna.   

Coconut Connection

Autor : Sean Villanueva O'Driscoll

Délka : 27 min

S českými titulky

Naši nejoblíbenější Belgičané jsou zpět na plátně s vyváženou kombinací humoru, lezení a hudby. Sean Villanueva a Nicolas Favresse doprovázejí známou alpinistickou skupinu Ragni Di Lecco a společně se vracejí na Baffinův ostrov na svou třetí expedici. Jejich cílem je lezení zbrusu nových vícedélkových cest. Aby se ale ke kýženým stěnám dostali, musí nejprve na lyžích a kajacích překonat zledovatělé fjordy. Jejich způsob vyprávění vás zaručeně pobaví. 

This Mountain Life

Autor : Grant Baldwin

Délka : 40 min

S českými titulky

Přechod Kanady od severu k jihu nejdrsnějším terénem Severní Ameriky. Dlouhých 2 300 km za šest měsíců… Řeč není o dalším senzačním počinu Mika Horna, ale o dobrodružství matky s dcerou. Martina a Tania Halik (která na výpravě oslavila 60. narozeniny) společně vyrazily na obdivuhodnou cestu magickou krajinou. Díky této neuvěřitelné dvojici můžete očekávat opravdu nevšední zážitek. Nezapomenutelné!

Changabang

Autor : Jean-Pierre Tauvron

Délka : 35 min

S českými titulky

Představte si, že visíte v cepínech na několikamilimetrové liště více než 1 000 metrů nad zemí na bájné hoře ležící na indické straně Himálaje… Sébastien Ratel, Léo Billon a Sébastien Moatti z francouzského alpinistického spolku GMHM se vydali po stopách tří legendárních anglických horolezců. Během svého výstupu alpským stylem se s námi podělí o ty nejkrásnější horské scenérie, jaké jsme již dlouho neviděli… Snad nemáte strach z výšek!

Le Festival du Film de Montagne